България гази във втория мач на Матеус (видео)

България победи с категоричното 2:0 Саудитска Арабия в контрола между двата отбора, която се проведе в Истанбул. Първото попадение за българския тим отбеляза Димитър Рангелов в 40-ата минута на двубоя. Валери Домовчийски с перфектен пас изведе Ивелин Попов по дясното крило, нападателят на Газиантеп нахлу в наказателното поле на противника и с центриране по земя намери Рангелов, който прати топката в мрежата на Заид. В последната минута на първата част селекцията на трикольорите вкара втори гол. Занев нахлу мощно по лявото крило, центрира, защитник на арабите спря топката на метър пред собственото си наказателно поле и Домовчийски след силен шут по земя с левия крак прати топката в долния ляв гъгъл на саудитската врата.

В 70-ата минута България можеше да вкара трети гол, но шутът на Домовчийски срещна лявата греда.

Това е втора победа от два мача на новия национален селекционер на трикольорите Лотар Матеус. Преди четири дни България спечели с 1:0 при готуването си на Уелс в квалификация за Евро 2012.

В контролата срещу Саудитска Арабия германецът заложи на титулярен състав, който бе коренно различен в сравнение с този, който започна срещу Уелс. От мача в петък стартираха само трима състезатели - Иван Иванов, Занев и Ивелин Попов.

Промените подействаха мобилизиращо на българския тим, който започна по-добре проверката. Още в 7-ата минута трикольорите разиграха заучено положение от фаул, чрез което Рангелов излезе в отлична стрелкова позиция, но не намери добре топката и тя излезе в аут.

Арабите отговориха с опасен шут на Ал Нумаре, който нашият страж Владислав Стоянов изби в корнер.

В 19-ата минута последа проеден опасен пробив на най-добрия в българските редици през първата част Ивелин Попов, който завърши с пас към Рангелов, но нападателят се размина с топката. Тя бе догонена от Николай Димитров почти на мястото където се изпълнява ъглов удар отляво, крилото финтира добре защитник на Саудитска Арабия и подеде към Домовчийски, чийто удар бе твърде слаб, за да затрудни Заид.

Все пак логичното се случи и с две попадения на Рангелов и Домовчийски в края на първата част, България поведе с 2:0.

През второто полувреме българският тим отново създаде по-опасните положения за гол. В 61-ата минута реферът подминава явна дузпа за нарушение срещу Ивелин Попов. Арабите отговориха с опасен удар на Ал Нумаре, но в 70-ата минута само късметът ги спаси от ново попадение в тяхната врата, когато с плътен удар по земя Домовчийски нацели лявата греда.

БЪЛГАРИЯ - САУДИТСКА АРАБИЯ 2:0

1:0 Рангелов 40
2:0 Домовчийски 45

БЪЛГАРИЯ: Стоянов, Виданов (90-Бодуров), Иванов, Милиев, Занев, Попов (84-Пеев), Ангелов (55-Георгиев), Янков, Димитров, Рангелов (77-Макриев), Домовчийски

САУДИТСКА АРАБИЯ: Заид, Албиши (66-Заила), Алмонташари, Ал Нахли, Алмоса, Карири, Абожгаир, Ал Фрайди (62-Ал Бусари), Ал Джасем, Ал Нумаре, Ал Харти (62-Абас)