Грозна картинка - съдиите и Литекс заедно гонят титлата на България (видео)

Литекс спечели с 2:1 гостуването си на Пирин в Благоевград, но за пореден път през този сезон ловчанлии получиха сериозна подкрепа от реферите. Предвид авантите, които оранжевите получиха в поредица възлови моменти в поне 10 мача от началото на шампионата, не е изненада, че водят с толкова голяма преднина в "А" група.

Само в срещата с Пирин, Литекс се облагодетелства със следните подаръци:

1. Още в началото на мача играч на Пирин изскочи зад центъра на терена сам срещу вратаря, но страничният рефер вдигна засада.

2. В 51-ата минута Дока удари глава на играч на Пирин. Главният съдия Николай Йорданов бе на три-четири метра от ситуацията. Той правилно вдигна жълт картон на футболиста на домакините за нарушението му срещу Дока, след което обаче вместо да покаже червен картон на бразилеца, Йорданов започна да се кара на благоевградчани, че си позволяват наглостта да искат отстраняване на състезател от Литекс.

3. В 58-ата минута Дока, който трябваше да е изгонен, изравнява резултата.

4. В 85-ата минута Дока, който трябваше да е изгонен, изведе Диуф сам срещу вратаря и нападателят вкара гол за победното 2:1. Тук ще оставим настрана, че попадението бе след изключително спорно положение за засада и ще приемем, че страничният съдия така е преценил. Факт е обаче, че ако ситуацията бе пред другата врата, маркирането на засада в толкова завързан мач бе сигурно.

5. Малко след втория гол на Литекс централният нападател на домакините Крум Бибишков излиза сам срещу вратаря. Бранител на Литекс покрива засадата поне с метър, но страничният рефер вдига своя флаг, с което предотвратява изравняване.

Ситуации, които няма как да не гарантират победа на по-силния отбор, този на Литекс и същевременно да осигуряват спокойствие на отбора, което при техните конкуренти няма и по този начин да се създава измамното "Литекс е най-силният отбор в България".

Ситуации, които във всички по-завързани двубои се свирят за Литекс, а примерите са много:

1. Срещу ЦСКА в София, когато в началото на двубоя не дадоха кристална дузпа за червените и при контраатаката Литекс вкара за 0:1. После за подобно положение, при което за ЦСКА не бе отсъдена дузпа, такава бе дадена за Литекс, но оранжевите не я реализираха и не успяха да поведат с 0:2. Срещата приключи при 1:1.

2. Срещу Локо Сф в Ловеч. В 86-ата минута футболистът на Локо Иво Иванов очевадно е задържан за фланелката. Реферът обаче не отсъжда нарушение, топката на Иванов е отнета от Дока, който вкарва победното попадение за 1:0.

3. Срещу Славия в Ловеч. Тогава реферите имаха пълно основание да дадат поне една дузпа за белите, но не го направиха. Мачът приключи при 2:0 за Литекс.

Днес Литекс получи поредна порция подаръци от реферите. Ето видео на този, с който оранжевите победиха Пирин - главата на Дока, която остана ненаказана: