Левски разпиля унгарци, трима от новите с голове (ВИДЕО + Снимки)

Отборът на Левски започна ударно серията си от контроли на лагера в Линдабрун. Момчетата на Георги Иванов-Гонзо разпиляха с 4:0 13-ия в унгарското първенство от последния сезон Ломбард Папа. Точни за "сините" бяха Даниел Младенов (7), Шюрд Арш (21), Иван Цветков (33) и Орлин Старокин (76), като през всичките 90 минути столичани надиграха категорично своя противник и дори можеха да победят с още по-голям резултат, но пропуски направиха Младенов, Христо Йовов, Тодор Христов, Александър Башлиев и Лъчезар Балтанов. Лошата новина за 26-кратните шампиони на България е евентуланата травма на капитана Йовов, който десет минути преди края напусна терена след невероятна балтия на унгарски бранител. Единствено десният защитник Башлиев изигра всичките 90 минути на терена, докато Пламен Илиев престоя на терена 60 минути. Останалите полеви играчи пък записаха по 45 минути, а само Дъстли Мюлдер не взе участие в мача.

Резултатът бе открит още в седмата минута от Даниел Младенов. Гаджев преодоля трима унгарци в центъра и подаде 35-метров пас към дясното крило, който първо не успя да поеме топката с глава, а след това се възползва от грешка на левия защитник Немет и вратаря Сюч, които не се разбраха за една топка. Така играчът с номер 17 на Левски от легнало положение прати топката в мрежата за 1:0. В 21-ата минута Сержиньо Грийн изведе отлично Даниел Младенов по дясното крило, той нахлу и намери връхлитащия на скорост Шюрд Арш, който от 11 метра удвои - 2:0 с първия си гол за клуба. В 33-ата минута страхотна атака на "сините" направи резултата класически, а голмайстор бе Иван Цветков, който след Младенов и Арш също попадна в прегръдките на съотборниците си. Може би най-добрият през първата част - Гаджев, изведе с пета Арш, холандецът вместо да стреля подаде на непокрития Цветков, за когото бе детска игра да направи резултата класически с втория си гол за новия тим за едва 90 минути.

В 41-ата минута Дани Младенов пропусна сам срещу Сюч да направи 4:0 още преди почивката след извеждащо подаване на Цветков, който преодоля двама противници с лекота.

На полувремето Георги Иванов-Гонзо замени 9 от своите титуляри днес, като единствено Пламен Илиев и Алексндър Башлиев останаха на терена. След 180 секунди игра Христо Йовов пропусна сам срещу вратаря, като при опита си да го прехвърли прати топката в аут.
В 53-ата минута Пламен Илиев майсторски спаси вратата си със страхотен рефлекс при удар на останалия сам срещу него Фаркаш.
Пет минути по-късно гол на Христо Йовов бе отменен поради засада. Башлиев нахлу хубаво отдясно и стреля силно, Сюч изби в краката на Бижутера, който реализира, но страничният рефер вдигна флага. Все пак Левски стигна и до 4:0 в 76-ата минута с попадение на новия ляв бек Орлин Старокин, който бе изведен чудесно от Мариан Огнянов и хубаво преодоля един бранител, а след това прати топката в мрежата с първия си гол за клуба.

Утре "сините" излизат срещу румънския Търгу Мурещ във втората си проверка в Линдабрун отново от 19,00 часа.

ЛЕВСКИ - ЛОМБАРД ПАПА 4:0 (3:0)

1:0 Младенов (7)
2:0 Арш (21)
3:0 Цветков (33)
4:0 Старокин (76)

ЛЕВСКИ: Пламен Илиев, Александър Башлиев, Йордан Милиев,Иво Иванов, Марко Видович, Владимир Гаджев, Сержиньо Грийн, Даниел Младенов, Иван Цветков, Симеон Райков, Шюрд Арш

Второ полувреме: Илиев(62-Кирил Акалски), Александър Башлиев, Стефан Станчев, Асен Георгиев, Орлин Старокин, Даниел Димов, Мариан Огнянов, Лъчезар Балтанов, Дарко Тасевски, Тодор Христов, Христо Йовов

ЛОМБАРД ПАПА: Сюч, Наги, Длустуш, Тотадзе, Немет, Фаркаш, Пури, Ганограва, Ловренчич, Марич, Ференци

Резерви: Такач, Тот, Прешенгер, Зулевс, Варга, Герман, Кинтеро