Левски мачка, Цветков без спирка, а румънци се скъсват да ритат Огнянов (ВИДЕО + Снимки)

Отборът на Левски надви с 2:0 румънския Търгу Муреш във втората си контрола в Линдабрун след попадения на Даниел Младенов (10) и Иван Цветков (57). Така „сините, които днес за първи път играха в бяло, постигнаха трети поредни успех без допуснат гол в лятната подготовка. Въпреки направените шест промени в стартовите 11 от вчерашната победа с 4:0 над унгарския Ломбард Папа и много по-топлото от вчера време, столичани откриха резултата още в 10-ата минута. Младенов беше изведен отлично от плеймейкъра Дарко Тасевски и вкара втори пореден гол. Преди това Божидар Митрев спаси опасно положение, а веднага след гола вратарят се намеси отлично и за втори път.

Тодор Христов пропусна да удвои в 16-ата минута, след като бе изведен от игралия отново добре въпреки умората капитан Владимир Гаджев. Бившата звезда на Берое преодоля вратаря Балауру, стреля, но защитник изби, преди топката да мине голлинията. Гаджев и Младенов отново опитаха да се разпишат до края на първата част.

През втората част Гонзо пусна седем нови играчи, а противникът направи едва една смяна и така по-свежият тим от София продължи да диктува събитията на терена.

Първо Мариян Огнянов пропусна да удвои след хубава комбинация с Иван Цветков, а в 57-ата минута бившият играч на Пирин удвои аванса с третия си гол от три мача за тима в само 135 минути на терена. Дани Младенов нахлу отдясно, последва подаване към нападателя, който майсторски преодоля защитник и отблизо направи резултата 2:0.

Последваха още няколко добри възможности за българите, докато резервата на румънците Иса Ба не изрита зловещо Огнянов след поредния финт на "синия" юноша. Това вбеси щаба на Левски и всички играчи, които веднага поискаха обяснение за малоумното влизане. Все пак до нещо по-сериозно не се стигна, но пък реферът Алена изгони най-добрия играч на румънците с директен червен картон заради нарушението.

Въпреки това треньорът на Търгу вкара нов играч, но се стигна до 85-ата минута, когато бразилецът Халисон отново изрита брутално Огнянов. Така съдийската тройка, в която личеше името на живеещия в Австрия българин Емил Маринов, реши предварително да сложи край на мача, за да не се стигне до ексцесии.

Интересното е, че за Младенов румънците се превръщат в любима мишена, тъй като миналата година той им вкара и двата гола при поражението с 2:3, а сега реализира първото попадение и след това асистира за второто.

В понеделник Левски излиза срещу румънския новак в Първа дивизия Петролул Плоещ в третата си проверка в Линдабрун.

ЛЕВСКИ - ТЪРГУ МУРЕШ 2:0

1:0 Младенов (10)
2:0 Цветков (57)

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев (63-Кирил Акалски), Александър Башлиев (46-Даниел Димов), Йордан Милиев (46-Асен Георгиев), Стефан Станчев, Орлин Старокин (46-Марко Видович), Лъчезар Балтанов, Владимир Гаджев (46-Сержиньо Грийн), Дарко Тасевски (46-Мариян Огнянов), Даниел Младенов, Тодор Христов (46-Симеон Райков), Шюрд Арш (46- Иван Цветков)

ТЪРГУ МУРЕШ: Балауру, Мику, Халисон, Йенчси, Шилаге, Василаче, Дан, Падеречу, Астафей, Калисе, Илиеш

Резерви: Капарко, Томаш, Донадони, Тарнавеан, Вагнер, Иса Ба

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Станчев, Христов, Димов - Л, Падеречу - Т

ЧЕРВЕН КАРТОН: Иса Ба -(71)