Новата България отново получи тройка, Шева и компания ни разпиляха (галерия+видео)

Българският национален отбор по футбол продължава да бъде боксова круша на своите противници. В дебюта на Михаил Мадански начело на отбора, който бе доста подновен за разлика от селекцията на Лотар Матеус загуби с 0:3 контролата от Украйна на стадион „Валери Лобановский” в Киев. Пред около 10 000 зрители домакинът на Евро 2012 надигра тотално „трикольорите” и съвсем заслужено се поздравиха с първи успех след четири поредни поражения. Попаденията отбелязаха дебютанта Евген Селин, който откри в 7-ата минута и звездата Андрий Шевченко в 38-ата минута през първата част. Легендата на Милан се разписа за 46-и път с националната фланелка от 103 мача и за втори път след 2000-а година на стадион „Георги Аспарухов” срещу България. Андрий Ярмоленко пък вкара своя пети гол в 82-ата минута от 14 мача и оформи крайния резултат.

Капитанът Стилиян Петров и неговите колеги пък записаха четвърто поредно поражение и общо пето в последните шест мача, като само срещу Черна гора в Подгорица записаха равенство. Освен това атаката на тима продължава да е изключително беззъба и през последните шест двубоя има едва две отбелязани попадения, а в трети пореден мач тима допуска три гола във вратата си.

По-лошата новина за България е контузиите на дебютанта Георги Миланов и бранителя на ЦСКА Иван Бандаловски, които напуснаха принудително на носилки терена. Първият влезе резерва и бе изритан лошо в левия глезен, а юношата на Левски има проблеми със същото място на десния си крак и най-вероятно ще отсъства няколко седмици.

Мадански заложи на 4-3-1-2, като пусна двама дебютанти от първата минута Христо Златински и Александър Цветков, а Бандаловски игра ляв защитник на мястото на Петър Занев, който има травма.

Домакините от самото начало взеха иницятивата и още в 7-ата минута откриха чрез Селин. Бранителят бе оставен непокрит на задната греда на Николай Михайлов при центриране от корнер и без проблеми се разписа в своя дебют с националната фланелка.

В 21-ата минута Христо Златински стреля от 23 метра и Шовковский изби в корнер. При последвалото центриране от ъглов удар Иван Бандаловски нацели дясната греда на домакините с глава след грешка на украинския страж. Това бе и единствената добра възможност за България през първите 45 минути.

След груба грешка на Костадин Стоянов в 27-ата минута, домакините пропуснаха отлична възможност да удвоят.

Капитанът и суперзвезда на Украйна Андрий Шевченко все пак вкара втори гол във вратата на Николай Михайлов в 38-ата минута. Носителят на "Златната топка" за 2004 година беше точен, след като Михайлов демонстрира страхотен рефлекс при удар на Олег Гусев от няколко метра, а попадението може спокойно да тежи на цялата отбрана на "лъвовете".

На почивката в игра влезе Ивелин Попов, който смени Димитър Рангелов, а Владислав Стоянов смени Ники Михайлов. Последваха доста смени в двата отбора, а Георги Терзиев и Миланов бяха другите дебютанти за българите.
Украйна без да се напряга много имаше възможности за нови голове, докато „лъвовете” имаха един опасен удар чрез Ивелин Попов в 71-ата минута.

За съжаление момчета на Мадански трябва да направят всичко възможно, за да победят Уелс във вторник и поне да не бъдат последни в своята квалификационна група, след като вече стъпиха дъното с представянето си. Феновете на "трикольорите" са разочаровани до краен предел, а някои от играчите отново разочароваха с изявите си.

Така останахме без успех в историята ни над Украйна, след като от четири мача записахме втора загуба, а имаме и две равнества 1:1.
УКРАЙНА - БЪЛГАРИЯ 3:0 (2:0)