Левски набира скорост с четвърта поредна победа, феноменален гол на Цветков (ВИДЕО+ГАЛЕРИЯ)

Левски очаква своя съперник на 1/8-финалите в турнира за Купата на България след лека победа с 1:0 над Банско като гост в среща от втория кръг. Този само един гол разлика лъже, защото "сините" тотално надиграха своя съперник. Иван Цветков реализира грандиозно попадение в 33-ата минута, след като излъга половината отбор на домакините. Освен това два други гола на Левски бяха отменени - единият заради засада, а другият заради излизане на топката в аут.

Така столичани записаха четвърта поредна победа след загубата от ЦСКА за първенство и идването на новия наставник Николай Костов. Лошото за отбора е, че до края на есенния полусезон му остават само два мача - срещу Светкавица в "А" група в неделя и за купата на 3 декември.

Преди година Левски и Банско пак се срещнаха на 1/16-финалите в курортния град. Тогава "сините" се наложиха с 3:1 след две попадения на Гара Дембеле и автогол на домакините.

Днешният мач започна с положения и пред двете врати. Дори първата възможност беше за домакините, но в 9-ата минута Георги Ангелов нямаше късмет. Постепенно гостите взеха инициативата и в 18-ата минута отправиха първия си удар към вратата чрез Даниел Димов. Превъзходството на Левски беше материализирано от Цветков в 33-ата минута с много красиво попадение.

Опитите на отбора от Западната "Б" група да притеснят "сините" се изчерпаха до няколко разбърквания. Левски доминираше, но играчите не бяха достатъчно точни в завършващата фаза и така пропуснаха да решат всичко далеч преди 90-ата минута.

За този мач наставникът на "сините" Николай Костов не можеше да разчита на наказаните Владимир Гаджев и Йордан Милиев, както и на контузените Шюрд Арш, Ларс Рисп, Симеон Райков, Мариан Огнянов и Стефан Станчев.

На вратата на Левски започна Божидар Митрев, докато титулярът Пламен Илиев получи почивка и остана сред резервите. В защита действаха Дъстли Мюлдер, Иво Иванов, Орлин Старокин и Марко Видович. Новото тук беше включването на Старокин като централен бранител, което беше изненадата на треньора. Пред защитата в ролята си на дефанзивен халф оперираше Сержиньо Грийн. Четиримата пред него бяха Даниел Младенов и Тодор Христов по крилата, Христо Йовов и Даниел Димов. Като единствен чист нападател в трета поредна среща стартира Иван Цветков, който беше най-добрият на терена.

На полувремето Йовов беше сменен от Лъчезар Балтанов. След това през втората част завърналият се след лечение на контузия Тони Калво заигра на мястото на Христов, а Александър Башлиев смени най-слабия в редиците на Левски днес Марко Видович.

Интересното беше, че вратарят на домакините Тодор Кючуков носеше екип на Тотнъм. Бившият страж на ЦСКА е един от най-добрите приятели на Димитър Бербатов и вероятно от него има тази фланелка.