Силен старт на Левски в Анталия срещу шампион на Русия, очертава се нов лидер на "сините" (видео)

Отборите на Левски и Рубин завършиха при резултат 1:1 в контролна среща, която се състоя в турския курорт Анталия. С гол на Тони Калво в 41-ата минута "сините" поведоха срещу шампиона на Русия от 2008 и 2009 година Рубин Казан с 1:0. Футболистът на Левски си пое топката по лявото крило, влезе навътре и с хубав удар по диагонала от 20 метра опъна мрежата зад вратаря Арланскис.

Това е третият гол на фланговия играч от началото на подготовката, който вече разгръща своя потенциал и се превръща в един от най-добрите състезатели в редиците на 26-кратния шампион.

Уридия върна своя отбор в мача в 53-ата минута. Той се възползва от центриране в наказателното поле на Левски и от няколко метра не остави никакъв шанс на Митрев - 1:1.

В самия край на първата част Грийн се включи напред и направи двойно подаване с Иван Цветков, след което холандецът излезе сам срещу Арлаускис и го преодоля, като останаха съмнения за дузпа.

Интересно е да се отбележи, че в престижната контрола Николай Костов заложи на всички младоци сред полевите играчи, с които разполага в Турция без Асен Георгиев, а футболисти като Иво Иванов и Даниел Димов не взеха участие. Това до голяма степен означава, че Левски ще гласува все по-голямо доверие и ще дава шанс на своите юноши, което при правилна работа, рано или късно ще донесе желаните резултати.

Иначе Левски стартира по отличен начин контролната среща срещу Рубин Казан, която се играе в Белек на перфектна тревна настилка. Костов направи само една промяна от мача с Агия Напа, като вместо Йордан Милиев титуляр в центъра на защитата бе Орлин Старокин.

Още в 8-ата минута след многоходова комбинация Даниел Младенов бе изведен в отлична позиция, но стражът на руснаците се хвърли в неговите крака и парира топката, която бе избита в корнер от защитник на Рубин. Няколко минути по-късно обаче противникът си показа зъбите. Партмягин удари десния стълб на вратата на Пламен Илиев.

В 18-ата минута обаче Левски отново създаде опасно положение. Калво развинти Начо, центрира топката в наказателното поле на Рубин, но тя бе избита, а след това Иван Цветков от 7-8 метра фронтално стреля в аут. Само минута по-късно Мюлдер изстреля топовен шут, който бе избит от стража Арланскис.

До този момент Левски показа добър, разнообразен и прагматичен футбол, като футболистите държаха трайно топката, залагайки на бързи и точни подавания, които объркваха съперника. След 25-ата минута Левски намали темпото и съвсем логично Рубин изравни играта.

Защитата на 26-кратния шампион на България започна да са пропуква от острите набези и руснаците създадоха опасно положение, което обаче бе спасено от Пламен Илиев. От тук до края на първата част двата отбора не създадоха нищо интересно пред двете врати.

Наставникът на Левски Николай Костов направи четири смени на почивката. Теренът напуснаха Пламен Илиев, Орлин Старокин, Дарко Тасевски и Тони Калво, а техните места заеха Божидар Митрев, Йордан Милиев, дошлия на проби бразилец Галярдо и Райков. Треньорът на Рубин пък заложи на изцяло нова единадесеторка. Левски проспа едно положение, което позволи на Рубин да се върне в мача.

В 53-ата минута Уризия се възползва от остро центриране и не остави шанс на Митрев, вкарвайки за 1:1. Последваха няколко трудни минути за тима на Николай Костов. В 54-ата минута резервата Милиев, който бе доста неконцентриран сбърка фатално и подари топката на Еременко, който преодоля Митрев и стреля, но кълбото срещна гредата и излезе в аут.  Последва нова грешка на бранителя и веднага след нея Милиев бе сменен и на от Александър Башлиев. Левски отговори подобаващо на своя опонент. В 60-ата минута Христо Йовов разтресе горната греда след удар от пряк свободен удар.

Осем минути по-късно Костов направи вътрешна ротация. Играта напусна Иван Цветков, който бе заменен от младока Радослав Цонев, който направи добро впечатление с представянето си. Талантът взе мястото на Йовов като вътрешен халф, а Бижутера отиде на върха на атаката.

Минути преди край на срещата Костов даде шанс за изява и на близнака на Радослав Цонев - Борислав, който замени Йовов. На терена се появиха и младоците Антонио Вутов и Попадиин, заменяйки съответно Даниел Младенов и Дъстли Мюлдер.

В днешната среща Левски игра с резервния си бял спортен екип.

ЛЕВСКИ (4-1-4-1): Илиев, Мюлдер, Грийн, Старокин, Пинто, Йовов, Гаджев, Тасевски, Младенов, Калво, Цветков (Митрев, Милиев, Попадиин, Башлиев, Р. Цонев, Б. Цонев, Вутов, Галярдо, Райков)

РУБИН: Арланскис, Кузмин, Навас, Кверквиля, Ансалди, Начо, Кисляк, Партмягин, Бучеров, Касаев, Врагзанетов

Левски - Рубин Казан 1:1