Класически Левски с шести пореден успех в "А" група (видео)

Отборът на Левски разби Монтана с 3:0 като гост в мач от 18-ия кръг на "А" група след голове през втората част на своите нападатели и продължи победната си серия, като се изкачи и на трето място. След попадения на Жуниор (55) и две на резервата Иван Цветков (63, 84) тимът на Николай Костов записа шеста поредна победа в шампионата и вече е с актив от 39 точки, колкото има и вечният съперник ЦСКА. Лидерът Лудогорец (42) пък продължава да има 3 точки преднина пред родните грандове.

Наставникът на гостите направи две промени в стартовите 11 в сравнение с мача срещу Черно море (2:1) преди седмица на стадион "Георги Аспарухов". Йордан Милиев зае мястото на извадения от групата Сержиньо Грийн, а голмайсторът Иван Цветков седна на пейката, като вместо него действаше Жуниор. Игралият отляво бразилец пък отстъпи предишната си позиция на завърналия се след наказание Тони Калво.

Гостите, които днес играха с резервния си бял екип, държаха инициативата през първата част на стадион "Огоста", но домакините се бяха затворили добре и атакуваха опасно на контраатака. Въпреки сгъстената игра в защита на водения от Атанас Атанасов тим, Христо Йовов пропусна отлична възможност за гол в 36-ата минута. Той бе намерен от Тони Калво на 10 метра от празната врата, но не успя да си овладее добре топката и стреля силно над гредата.

Още в 1-ата минута гол на Калво бе отменен справедливо заради засада, а в 19-ата минута беше свирена доста спорна засада на Луис Едуардо от Монтана, но въпреки това изстрелът му с глава не влезе във вратата на Пламен Илиев.

Владимир Гаджев, Калво и Рамос пробваха на няколко пъти удари от далеч към вратата на Ивайло Яначков.

Второто полувреме започна с по-силен натиск на столичани, които обаче се отвориха и при отлична контраатака в 52-ата минута домакините бяха на крачка от откриване на резултата. Връхлитащият на скорост Димитър Воденичаров нацели горната греда на "сините" след центриране на Владимир Мичев отдясно при най-добрата атака за Монтана.

180-секунди по-късно обаче Жуниор отпразнува своя първи гол със синята фланелка. Бразилецът бе точен с глава след отлично центриране на Нуно Пинто отляво. Попадението е първо за пристигналия от Славия нападател за новия му клуб и общо седмо в първенството.

Влезлият секунди преди откриването на резултата Иван Цветков удвои в 63-ата минута след точен удар с левия крак. Нападателят бе намерен от Кристовао Рамос и вкара във втори пореден мач от първенството.

От този момент до края на терена имаше само един отбор, тъй като домакините окончателно се предадоха. Логичното се случи в 84-ата минута, когато Цветков оформи крайното 0:3 с красив удар от границата на наказателното поле. Така бившият играч на Пирин вече има шест попадения в "А" група, като интересното е, че половината от тях той вкара в първите два кръга тази пролет.

Така Монтана остана без победа в своята история срещу "сините", които под ръководството на Ники Костов записаха пети успех от пет мача. Едва днешният обаче е с по-голяма разлика, след като предишните четири бяха с само с по един гол.

"Сините" пък започнаха серията си от четири поредни гостувания във всички турнири с класически успех, като се видяха леки подобрения в играта, но днес и противникът бе доста по-слаб от Черно море. След четири дни Левски гостува на Локомотив (Пловдив) в директен сблъсък за класиране на полуфинал за Купата на България на "Лаута", а в следващия кръг в елита гостуват на Ботев (Враца).

След осмата си загуба Монтана остана 10-о място с актив от 17 точки.