Каква футболна драма - България плаче за Лудогорец (видео)

Шампионът на България Лудогорец тотално надигра седемкратния пореден първенец на Хърватия Динамо (Загреб), но след гол на резервата Рукавина в 93-ата минута гостите стигнаха до щастливо и напълно незаслужено 1:1 в първия мач от втория предварителен кръг на шампионската лига. Преди това с гол на Марселиньо в 67-ата минута разградчани бяха повели в резултата, а освен това изпуснаха поне четири от така наречените 100% голови положения.

Сериозно рамо на Динамо удари и реферът Радек Прихода, който в 51-ата минута си затвори очите и вместо да изгони Тонел за удар с юмрук в главата на Марселиньо, му показа само жълт картон.

Срещата започна със сериозно игрово превъзходство на домакините и положенията пред вратата на Динамо се редуваха едно след друго. Още в 7-ата минута Иван Стоянов получи отличен пас, но шутът му от ъгъла на малкото наказателно поле излезе в аут. Четири минути по-късно Емил Гъргоров центрира перфектно отляво към Марселиньо, който стреля от 16 метра по земя, но стражът на гостите Келава успя да избие с крак. Топката попадна в Иван Стоянов, който отправи нов изстрел, но бранител на хърватите изби на метър пред голлинията.

В 31-ата минута Динамо създаде единственото си голово положение за първата част. Самир изведе Томечак, който бе оставен непокрит на ъгъла на голямото наказателно поле, но футболистът на гостите стреля високо в аут.

Само три минути по-късно Лудогорец отговори подобаващо на съперника. Отлична атака между Мирослав Иванов и Кайсара завърши с пас към Иван Стоянов. Нападателят центрира перфектно по земя към абсолютно непокрития Станислав Генчев, но от 4-5 метра халфът стреля в аут.

В 36-ата минута Иван Стоянов финтира бранител на гостите и шутира, но за пореден път стражът на Динамо спаси. Малко по-късно разградчани поискаха дузпа за нарушение на Пиварич срещу Йордан Минев, но реферът Радек Прихода не посочи бялата точка.

В началото на втората част играта бе привидно равностойна, но с течение на полувремето домакините отново взеха инициативата.

В 51-ата минута гостите от Загреб трябваше да останат с човек по-малко, тъй като Тонел удари с юмрук в главата Марселиньо, но реферът показа слабо познание на правилата и извади само жълт картон на футболиста на Динамо.

Четири минути по-късно орлите организираха поредна добра атака, но Кайсара прати топката над вратата. В 62-ата минута отлична солова акция на Мирослав Иванов завърши с шут покрай дясната греда.

От представянето на двата отбора обаче се виждаше, че голът във вратата на гостите е въпрос на време и той не закъсня. Попадението вкара Марселиньо в 67-ата минута, разписвайки се с глава след центриране на Иван Стоянов.

Последваха десетина силни минути на Динамо, в които хърватският гранд можеше да изравни. В 76-ата минута Бадел изпусна след удар в аут. Минута по-късно Жуниор Кайсара изчисти от голлинията и запази мрежата на своя отбор суха. В 78-ата минута Бадел центрира отдясно, но резервата Алиспахич стреля с глава над напречната греда.

Постепенно футболистите на Ивайло Петев неутрализираха натиска и на свой редв 92-ата минута стигнаха до отлично положение за втори гол. Резервата Франк Гела направи двойно подаване с Емил Гъргоров и пусна топката успоредно на голлинията, но Михаил Александров закъсня и не успя да я засече на празна врата. В ответната атака Динамо направи меле в наказателното поле на българския тим и след не добра намеса на Урош Голубович Рукавина изравни.

ЛУДОГОРЕЦ - ДИНАМО (ЗАГРЕБ) 1:1