Славия разпиля Ботев (Пд), "канарчетата" на крачка от отпадане (видео+галерия)

Новият наставник на Славия Велислав Вуцов направи невероятен повторен дебют начело на отбора. "Белите" разбиха с 3:0 Ботев (Пловдив) в първи осминафинал за Купата на България пред 2000 зрители в столицата. Точни за домакините бяха изгоненият в 66-ата минута Живко Желев (14) и Петър Димитров (43, 76), като първото попадение на нападателя бе от засада. Въпреки това успехът на Славия бе напълно заслужен, тъй като столичният тим тотално надигра "канарчетата" особено през първите 45 минути, когато Христо Иванов можеше да получи още голове във вратата си.

Гостите бяха без младия си талант Тодор Неделев, а освен това изиграха най-слабия си мач за тази есен. Единственото им чисто положение за гол бе в 85-ата минута, но Ирашек го пропусна.

По този начин Славия си върна за разгромното 0:3 на старта в "А" група на стадион "Христо Ботев", а освен това направи повече от голяма крачка към класиране на четвъртфиналите в турнира. Срещата-реванш е на 16-и декември. Футболистите на Ферарио Спасов обаче, ще трябва да бият с над три гола разлика, ако искат да са сред осемте най-добри за Купата.

Двубоят започна отлично за мотивираните домакини, които рано поведоха.
Централният защитник Живко Желев бе точен с глава в 14-ата минута, когато засече в мрежата центриране на Здравко Лазаров. Няколко минути по-рано вратарят Иванов парира друг негов удар с глава. В 19-ата минута Петър Димитров направи много сериозен пропуск за втори гол, стреляйки над вратата от 10-11 метра. Акиоши също с глава пропусна да удвои в 22-ата минута. В следващите минути гостите имаха претенции за някои отсъждания на Александър Костадинов. Вратарят на Ботев сбърка при изнасянето на топката, но Петър Димитров не се възползва. Златков отново с глава пропусна да удвои в 42-ата минута, но след 60 секунди Славия поведе с 2:0.
Този път точен бе Петър Димитров, който спря на гърди подаване на Здравко Лазаров и с левия крак прати топката в мрежата от 17 метра. Крилото на "белите" обаче бе в засада при подаването на Електричката, тъй като се намираше на метър зад отбраната на "жълто-черните".
На полувремето Ферарио Спасов направи две смени, като пусна Мариан Огнянов и
Рубен Паласуелос
на мястото на Ангел Рахов и
Хабиб Бамого
. Въпреки това до положения пред Георги Петков не се стигна. В 66-ата минута за втори жълт картон Живко Желев остави отбора на домакините с 10 човека и това активизира "канарчетата". Велислав Вуцов бе сменил Васил Калоянов с Янко Сандански, а след червения картон Здравко Лазаров напусна за сметка на бранителя Филип Филипов.
Гостите имаха предимство от един футболист на терена, но въпреки това нямаха идея как да стигнат до Георги Петков. "Белите" пък бяха много добре подредени и опитваха при всяка възможност да контраатакуват. Така се стигна до 75-ата минута, когато Филипов бе фаулиран на 20 метра от голлинията. Зад топката застана Димитров и с много майсторско изпълнение направи резултата класически 3:0, поставяйки Христо Иванов за трети път на колене.
Последваха две намеси на Георги Петков, като втората в 85-ата минута бе най-чистото положение за "жълто-черните", пропиляно от Иршек. До края на мача Славия запази сериозната си преднина от три гола.

СЛАВИЯ - БОТЕВ (ПД) 3:0

1:0 Желев (14)
2:0 Димитров (43)
3:0 Димитров (76)