Брилянтно изпълнение на Бандаловски в стил "Меси" осигури успех на ЦСКА (видео+галерия)

ЦСКА спечели с 2:0 гостуването си на Чавдар (Етрополе) в първи 1/8-финален мач от турнира за купата на България и напрактика се класира за следващата фаза на надпреварата. Попаденията за гостите от София вкараха Мишел Платини и Анисе. С основна заслуга за гола на бразилеца обаче бе Иван Бандаловски, който в 29-та минута преодоля четирима противникови футболисти по дясното крило и сервира топката на Платини, а той без забавяне с топовен шут от 8-9 метра разстреля Николов.

Срещата се игра пред пълни трибуни. Армейските фенове бяха препълнили сектора за гости и поне 200 от тях изгледаха мача от поляната до клетката.

Гостите започнаха по-активно двубоя и още в 6-ата минута създадоха първото опасно положение. Венков бе изведен по лявото крило и центрира остро, но никой от съотборниците му в предни позиции не успя да засече топката, която мина успоредно на голлинията. В 10-ата минута натискът на армейците като по чудо не доведе до гол. Тогава при центриране от фаул за грубо нарушение срещу Скиорили, Венков стреля отблизо, но уцели лявата греда зад Дончо Николов.

В 22-та минута домакините показаха зъби, когато опасен изстрел на Ерик Почански от 22 метра профуча над напречната греда. 120 секунди по-късно Чавдар създаде най-опасното си положение. Почански излъга Апостол Попов и излезе сам срещу Томас Черни, но вратарят на армейците спаси шута на полузащитника.

В 27-ата минута Анисе отправи опасен изстрел от воле, но Николов прояви отличен рефлекс и спаси. Две минути по-късно червените откриха резултата след пробив на Бандаловски и дежурния гол на Платини.

В 43-ата минута домакините можеха да изравнят, но след меле техен играч стреля в тялото на червен бранител. Секунди по-късно Почански опита да прехвърли Черни с глава, но стражът на червените успя да улови топката.

ЦСКА отговори с опасна атака отдясно, която завърши с шут на Сержиньо, но Николов за пореден път спаси.

Второто полувреме започна с изненадващ натиск на домакините. Постепенно обаче гостите увеличиха темпото и отново си върнаха инициативата. В 55-ата минута Сержиньо стреля опасно от фаул, но топката профуча покрай левия страничен стълб на Николов.

В 63-ата минута наставниците на двата отбора извършиха по една принудителна смяна, след като Стоилков и Апостол Попов си удариха лошо колената и напуснаха контузени терена.

В 76-ата минута шут на Платини по земя излезе в аут. До края на мача ЦСКА показа, че е доста по-добре подготвен физически от своя противник и осъществи сериозен финален натиск, чрез който да вкара втори гол и да направи реванша в София протоколен.

Това се случи в 90-та минута, когато Сержиньо центрира отлично отдясно и Анисе с глава оформи крайното 0:2 за ЦСКА.

ЧАВДАР - ЦСКА 0:2

0:1 Мишел Платини 29
0:2 Анисе 90

ЧАВДАР (ЕТРОПОЛЕ): Д. Николов, Иванов, Ст. Николов, Почански (81-Ботев), Димитров (81-Илиев), Григоров, Чочев, Стоилков (63-Пидев), Вълчев, Мурадов, Етов

ЦСКА: Черни, Бандаловски, Попов (63-Родригес), Грънчов, Венков, Тенгариня, Лукас Саша (82-Кириакидис), Скиорили (53-Тасио), Анисе, Сержиньо, Платини

снимка: Иван Бъчваров, Sportal.bg